Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024
 

Blog

środa, Listopad 29, 2023, 12:47

Jak zmienić szkołę rejonową w trakcie roku szkolnego?

Wybór dobrej szkoły dla dziecka to trudne zadanie. Każdemu rodzicowi zależy na tym, aby jego pociecha czuła się swobodnie w szkole, potrafiła nawiązywać przyjaźnie, miała wzorowe zachowanie oraz dobry kontakt z nauczycielami. Ważny jest również system nauczania, który powinien być realizowany w taki sposób, aby uczniowie wynieśli z lekcji jak najwięcej.

Niestety, szkoły państwowe nie zawsze spełniają powyższe kryteria. Nie dysponują programem wspierającym rozwój i zainteresowania dziecka, a bardzo często nawet nie umożliwiają dzieciom uczęszczania na dodatkowe zajęcia. Co zrobić, jeśli nasza pociecha nie potrafi się odnaleźć w państwowej placówce? Czy można zmienić szkołę rejonową w trakcie trwania roku szkolnego?

Warunki, jakie musisz spełnić, aby przenieść dziecko do prywatnej szkoły podstawowej

Przeniesienie dziecka ze szkoły w trakcie trwania roku szkolnego wydaje się niemożliwe, jednak nic bardziej mylnego. W każdej chwili rodzic może przepisać ucznia do innej placówki, bez względu na to, czy jest ona publiczna, czy prywatna. Warto wspomnieć jednak, że w przypadku szkół publicznych przepisy lokalne wymagają dostarczenia wielu dokumentów, złożenia wniosku, ubiegania się o zgodę obu placówek etc.

Prywatna Szkoła Podstawowa COGITO w Goleniowe znacznie uprościła całą procedurę, dzięki czemu proces przeniesienia odbywa się sprawnie i najczęściej bezproblemowo. Jeśli więc chciałbyś przepisać swoje dziecko do naszej szkoły z rozszerzonym programem nauki języków obcych, wystarczy, że zgłosisz się do nas. Chętnie pomożemy Ci w wypełnieniu wniosku, który otrzymasz, a także poinformujemy, jeśli zajdzie potrzeba dostarczenia dodatkowych dokumentów (np. dokumentacji medycznej, jeśli dziecko choruje przewlekle).

Postaw na efektywne kształcenie w małolicznych klasach

Szkoły państwowe mają tak zaprogramowany system kształcenia, że klasy są podzielone na około 25-30 uczniów. Niestety, takim sposobem nauczyciele nie mają możliwości skupienia się na każdym dziecku, co przekłada się na niższe wyniki w nauce, czasami również na brak zaangażowania ze strony uczniów. W Niepublicznej Szkole Podstawowej COGITO w Goleniowie (niedaleko Szczecina) system szkolnictwa wygląda zupełnie inaczej. Największy nacisk kładziemy na:

  • małoliczne klasy, dzięki czemu każdy uczeń otrzymuje od nauczyciela tyle samo uwagi,
  • codzienną naukę języka angielskiego,
  • naukę dodatkowego języka już od pierwszej klasy,
  • szerzenie kultury żywego słowa poprzez organizowanie zajęć teatralnych oraz recytatorskich,
  • warsztaty artystyczne, na których dzieci mają szansę na rozwijanie swoich zainteresowań i pasji (kółko plastyczne, bębniarskie, akademia szachowa),
  • rozszerzony program zajęć sportowych (basen, taniec towarzyski, współczesny, zumba, joga),
  • dostęp do specjalistycznej opieki logopedów, terapeutów, psychologów itp.

Jeśli więc chcesz przenieść swoją pociechę do naszej placówki, skontaktuj się z nami telefonicznie lub odwiedź nasz sekretariat. Zapraszamy!