Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024
 

Blog

Piątek, Wrzesień 1, 2023, 14:14

Jak ubrać się do szkoły podstawowej –praktyczne porady dla uczniów i rodziców

Poza nauką ściśle określonych przedmiotów szkoła podstawowa umożliwia uczniom wyrażanie siebie poprzez ubiór. Zasady panujące w placówkach publicznych różnią się nieco od tych prywatnych, dlatego przed zapisaniem swojego dziecka do szkoły, warto zapoznać się z jej regulaminem. Jakie są wymogi dotyczące ubioru uczniów w niepublicznej szkole podstawowej w Goleniowie, ale nie tylko?

Wygodny strój dla dziecka dopasowany do regulaminu szkoły

Ubranie ucznia powinno być przede wszystkim dopasowane do regulaminu danej placówki. W naszej Prywatnej Językowej Szkole Podstawowej COGITO im. Księcia Barnima I w Goleniowie nie przywiązujemy aż tak ogromnej wagi do ubioru uczniów. Co to oznacza? Nasi uczniowie mają dość dużą swobodę w wyborze szkolnego stroju. Nie wprowadzamy mundurków, ponieważ stawiamy na różnorodność, a jednocześnie możliwość wyrażenia osobowości dziecka poprzez poszczególne elementy garderoby.

Wiemy, jak ważna jest estetyka, dlatego zależy nam, aby dzieci uczęszczające do naszej szkoły były ubrane schludnie, ale również wygodnie. Komfort ucznia jest bardzo istotny, ponieważ przekłada się na jego aktywność na lekcjach. Jeśli strój będzie wykonany ze sztucznego, nieoddychającego materiału, który podrażnia skórę lub ją uciska, wówczas dziecko będzie przez cały dzień czuć się źle, a co za tym idzie – będzie mniej aktywne.

Czym kierować się podczas wyboru ubrania dla ucznia?

W przeciwieństwie do szkół publicznych nasza prywatna placówka dąży do tego, aby rozwijać indywidualność dzieci, a także wspierać ich w realizowaniu swoich pasji. Staramy się nie ograniczać ich kreatywności, dlatego zachęcamy rodziców, aby umożliwili uczniom samodzielne podejmowanie decyzji odnośnie do wyboru codziennego ubrania do szkoły – oczywiście pod pewną kontrolą.

Poniżej zamieszczamy wskazówki, jakimi warto się kierować, kiedy dziecko rozpoczyna naukę w naszej językowej szkole podstawowej:

    1. Zapoznanie się z regulaminem szkoły i dopasowanie ubrania, uwzględniając wymagania placówki.
    2. Wybieranie oddychających i elastycznych materiałów, takich jak wiskoza czy bawełna, które nie będą powodować dyskomfortu u dziecka.
    3. W przypadku złej pogody ubieranie ucznia warstwowo, czyli na cebulkę. Dzięki temu, kiedy zmieni się temperatura, dziecko będzie miało możliwość zdjęcia kurtki albo bluzy.
    4. Zakup wygodnych butów, które nie będą uwierać ani powodować odcisków.
    5. Pozostawienie dziecku wyboru w kwestii kolorystyki oraz stylu poszczególnych elementów garderoby.

Jeśli chcesz zapisać swoje dziecko do naszej prywatnej szkoły podstawowej w Goleniowie, sprawdź, co oferujemy uczniom i jak wspomagamy ich rozwój. Skontaktuj się z nami już dziś!